BizzBizze.YetkinForum.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İstediğiniz Herşey Sadece BizzBizze Forum Da

AnasayfaBiZZ BiZZeLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

KOKU: Bir Katilin Hikayesi

Nasıldı?
Beyendim
KOKU: Bir Katilin Hikayesi Bar_left0%KOKU: Bir Katilin Hikayesi Bar_right
 0% [ 0 ]
Beyenmedim
 0% [ 0 ]
Eh İşte
 0% [ 0 ]
İzlemedim
 0% [ 0 ]
Toplam Oylar : 0

YazarMesaj
'HiPHoPiC'
Admin
'HiPHoPiC'

KOKU: Bir Katilin Hikayesi Empty
MesajKonu: KOKU: Bir Katilin Hikayesi   KOKU: Bir Katilin Hikayesi EmptyPtsi Haz. 15, 2009 8:17 pm

KOKU: Bir Katilin Hikayesi Perfume

KOKU: Bir Katilin Hikayesi Jpcperi6wer0bi11yn4 KOKU: Bir Katilin Hikayesi Uq2x0bbru5z7tm26wm7i

Yönetmen : Tom Tykwer
Senaryo : Andrew Birkin, Bernd Eichinger
Oyuncular : Ben Whishaw, Dustin Hoffman, Alan Rickman, Rachel Hurd-Wood, Gonzalo Cunill
Filmin Türü : Drama, Gerilim
Orijinal Adı : Perfume: The Story of a Murderer
Yapımcı Firma : Constantin Film Produktion GmbH [de]
Yapım Yılı : 2006
Yapım Ülkesi : Almanya, Fransa, İspanya
Filmin Süresi : 147 dakika

Koku: Bir Katilin Hikayesi Filminin Konusu

1766. Grasse, Güney Fransa.
Kalabalık şehir meydanında bir parfüm yapımcısı olan Jean-Baptiste Grenouille’ün (BEN WHİSHAW) hüküm giymesini izlemek için toplanmıştır. Halk zincirlerinden tutulup sürüklenen adamı kalenin balkonunda gördüğünde gürültüyle öldürülmesi için tezahürata başlar.

22 yıl önce. Paris.
Grenouille’in annesi (BİRGİT MİNİCHMAYR) yılın en sıcak gününde şehrin balık pazarının bulunduğu mahallede doğum yapmaktadır. Bu istenmeyen çocucğu çevresinden saklamaya çalışmaktadır. Fakat yeni doğan bebek çıkardığı inanılmaz gürültü sayesinde çevreden yetişenler tarafından annesinin gazabından kurtulur. Çocuk yaşayacaktır fakat annesi çocuğunu öldürmeye çalıştığı için asılarak idam edilecektir.

Grenouille hayatının ilk yıllarını Madame Gaillard’ın (SİAN THOMAS) yetimhanesinde geçirir.. Diğer çocuklar onda bir gariplik olduğunun farkındadılar. Altı yaşına geldiğinde küçük çocuk hala konuşamamaktadır fakat kokular hakkındaki inanılmaz yeteneği ortaya çıkmaya başlamıştır.
13 yaşına geldiğinde Madame Gaillard 10 franka Grenouille’I Grimal’a (SAM DOUGLAS) satar. Grimal bir deri işleme atölyesi işletmektedir. Yaşam şartları cehennemden beter, pis kokulu nitratlar,kokuşmuş postlar içinde geçmektedir fakat bu ortamda hayatta kalmayı başarıp genç bir adam olmuştur.
Paris’e ilk gittiğinde havada hiç tanımadığı yabancı kokuları keşfeder genç adam… Ve bu kokular onu hiç sahip olmadığı olamayacağı hayallerine sürükler… istemeden de olsa bir genç kadının ölümüne sebep olur…

İzlemek İçin:
http://www.megavideo.com/?v=NP5WEZXN
http://bizzbizze.yetkinforum.com

KOKU: Bir Katilin Hikayesi
1 sayfadaki 1 sayfası